Detaylar

Kategori Akîde
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod 9786055387730
Yayın Tarihi 2018-08-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 112
Kapak Karton
Kağıt Şamua
Boyut 13 X 19

Sünnet ve Cemaat Kavramı

Kurtulacak olan fırka, Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat!

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'in?Kıyametin kopacağı vakte kadar ümmetimden bir kesim hak üzere muzaffer olarak var olmaya devam edecektir.(Buhârî, Müslim) buyruğu; bu dinin belli bir taifenin/kesimin şahsında temsil edilerek kıyamete kadar kalmaya devam edeceğini açıkça göstermektedir.
Bu kesim ise Rasûlullahsallallahu aleyhi ve sellem'in dinde ayrılık ve ihtilaf vukubulduğunda helak olacak fırkalardan istisnâ ettiği ?fırka-i nâciye/kurtulmuş fırkadır, yani ?ehl-i sünnet ve'l-cemaattir.
Ehl-i sünnet ve'l-cemaat ise; ashab, tabiîn, selef-i salihîn, dört imam ve hidayet imamları olan fazilet sahibi üç nesildeki hadis ve ilim ehli olup dinde fakih olan, onların izlerini sürüp yollarını takip eden, onların gösterdikleri ve tutturdukları hidayet yoluna uymayan şeyleri ve dinde herhangi bir bid'ati sonradan ortaya çıkarmayan kimselerdir.
Elinizdeki eser, ?sünnet ve ?cemaat kavramları temelinden hareketle bu kavramların gerçek manalarını ve onlara yüklenen anlamları açıklamakta, Allah'ın dini olan ?İslâmı, ?Kur'ânı, ?Sünneti, ?Cemaati ve ?Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaati bu kavramların perspektifinden izah etmektedir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kolektif

Satış

% 50
indirim
15.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 15.00

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim