Detaylar

Kategori Hadis - Sünnet
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 400.00
Format Kitap
Barkod 9786055387136
Yayın Tarihi 2018-03-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 590
Kapak Ciltli
Kağıt Ivory
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Şerhu Riyazu's-Salihin (5 Cilt)

Şerh-i Riyazus-Salihin
Neden Bu Kitap: Çünkü tüm ehl-i sünnet mezhepleri tarafından kabul gören, senelerdir müslümanlar tarafından okunan bir başvuru kaynağıdır. Eserde; şeriatın bütün dallarından bilgiler yer almaktadır ki, bu yüzden şeriatın mukaddimesidir, denilebilir.
Neden bu müellif? Çünkü İmam Nevevi, tüm ehl-i sünnet mezhepleri tarafından kabul gören, hadis ve fıkıh dallarında uzman olan bir âlimdir. Kitaplarındaki ifadelerin basit ve anlaşılırlığı, getirdiği delillerin açıklığı, fikirlerinin netliği, fakihlerin görüşlerini sunarken ki insaflılığı dikkat çeker. Eserleri şu anda bile dünyanın dört bir yanındaki her Müslümanın önem verip istifade ettiği kitaplardır.


Neden bu şarih? Çünkü ilmin bütün dallarında otorite olan Şeyh İbn Useymîn şöhreti dünyayı saran, ilmi dört bir yana yayılan, faziletini ve üstün değerini herkesin kabul ettiği büyük bir alimdir. Selef-i salihîn yolunda yürüyen, ihlaslı ve değerli bu alimin anlatım üslubu ve ilmi kolaylaştırması da onun büyük bir ayrıcalığıdır.

İşte bu üç güzel ayrıcalığı bünyesinde barındıran bu eser; dikkat çekici tespitlerin/şerhlerin yer aldığı, sade, akıcı, güzel bir Türkçe ile tercüme edilerek kültür hayatımıza kazandırılmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Muhammed b. Salih El-Useymîn

Satış

% 50
indirim
200.00
Liste Fiyatı : 400.00
Kazancınız : 200.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.