Detaylar

Kategori Akîde
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 0.00
Format Kitap
Barkod 9786052107034
Yayın Tarihi 2014-06-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 336
Kapak Ciltli
Kağıt Ivory
Boyut 170 X 240
Basım Yeri İstanbul

Selef-i Sâlihîn Akidesi (Ciltli); Ehl-i Sünnet Ve'l-Cemaat

En büyük düşmanından seni koruyan
sığınak, sadece;
Hısnul-Müslim

Kulun hayatındaki en önemli şeylerden biri de dua ve zikirdir. Yüce Allahın Allah'ı çokça zikredin ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. (Ahzab, 41) Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin duasına karşılık veririm. (Bakara, 186) buyurduğu ayetler (vb.) ile Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemin, yüce Allahın gecenin son üçte birinde dünya semasına indiğini ve yok mu dua eden, duasını icabet edeyim. buyurduğunu bildirdiği hadis (vb.), zikrin önemini/değerini ortaya koyan apaçık delillerdir.
Allah Teâlânın, emrettiği şeylerden biri de Allah Teâlâyı zikretmektir ki, Kul, kendini şeytandan, ancak Allah'ı zikretmek suretiyle koruyabilir. (Ahmed, Tirmizi) Şayet zikrin başka bir fazileti olmasaydı, sadece bu özelliği bile kulun Allah'ın zikrini dilinden düşürmemesi ve Onu sürekli zikretmesi için yeterli bir sebep olurdu. Çünkü kul, ancak zikir/dua sayesinde kendini şeytandan koruyabilir.
Bizim hayatımızın özü ve dinimizin iki kaynağı olan Kurân-ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye iyice incelendiği zaman görülecektir ki yüce Allah ve Rasulü, kulların mutlu olması, huzur içinde yaşayabilmesi, ibadetlerini tam ve huşulu yapabilmesi ve istikametten sapmaksızın cennete kavuşabilmesi için gereken yolu/yöntemi beyan etmiştir. Bu yol/yöntem, Allaha dua, tevbe-istiğfar ve zikir (etme) yöntemidir. Bunlar yüce Allahın af, mağfiret ve rahmet kapılarını açmasını ve kuluna yardım etmesini sağlar. Yüce Allah'ı zikretmek ve Ona dua etmek; müslümanın sığınağı, kalbinin varoluşu/atışı, bedeninin gıdası, ruhunun saadeti ve her türlü kötülükten korunma yoludur. Üstelik en büyük düşmanın etkisinden kurtulmanın veya ona uzak olmanın yolu da dua ve zikirdir.
Yapılan dua, istiğfar ve zikirleri, Kuran ve Sünnette geldiği şekliyle uygulamak tabiî ki daha güzel ve daha evladır. Bu yüzden bunların Kurân ve Sünnette gelen şekillerini ve anlamlarını bilmek gerekir. Allah'ı zikretme ve Ona dua etme konusunda yazılmış en kapsamlı, en kolay ve en sahih eserlerden biri de Hısnul-Müslim adıyla neredeyse dünyanın birçok diline çevrilip milyonlarca basılmış bu eserdir. Allah bu çalışmasında müellifi muvaffak kıldığı için sayısız baskı yapan ve büyük bir beğeni toplayan bu kitapçığın, hem daha faydalı olabilmesi, insanların dua ve zikirleri yaparken anlamlarını bilerek yapabilmesi, hem de şerhinin yapılması yönündeki talepleri karşılanmak amacıyla şerhini de basıyoruz.
Elinizdeki kitap, iki farklı şerh gözden geçirilip düzeltmeler ve eklemeler yapılarak ve bu sayede daha da kıymetli hale getirilerek yayınlanmıştır.
Yüce Allah, yazan, yayınlayan, tercüme eden, okuyan, faydalanan ve çevresine de faydalandıran herkese rahmetiyle muamele etsin ve hepsini cennetine nail eylesin.

Emeği Geçenler

Yazar   : Abdullah Bin Abdulhamid El-Eseri
Çevirmen   : Mustafa Öztürk, Ahmet İyibildiren

Satış

% 50
indirim
0.00
Liste Fiyatı : 0.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.