Detaylar

Kategori İslam
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 20.00
Format Kitap
Barkod 9786052107638
Yayın Tarihi 2020-05-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 190
Kapak Karton
Kağıt Şamua
Boyut 135 X 210

Müslüman Ebeveynin El Kitabı

Olağanüstü güzellikteki bir genç adamın, çekiciliğinden al­dığı güçle zaman içinde yozlaşmasını anlatan Dorian Gray'irı Portresi, yayımlandığı zaman okurları da eleştirmenleri de derinden sarsmış ve Oscar Wilde isminin edebiyat tarihine kazınmasına neden olmuştur. Fakat günümüzdeki baskılar­da temel alman metin, kitabın ilk olarak Lippincott's Monthly Magazine'de çıkan ve tepki çektiği için dergi editörleri ve ar­dından bizzat Wilde tarafından sansürlenen halidir.

Nicholas Frankel'ın editörlüğünü yaptığı bu baskıda, Dorian Gray'in Portresi'nin 1890'da dergiye teslim edilen sansürsüz nüshası esas alındı. Böylece Dorian Gray'in hikayesi, düzel­ti adı altında hoyratça yapılan budamalardan, ahlaksızca olduğu düşüncesiyle yumuşatılmış ifadelerden arındırılıp, ilk defa Wilde'ın asıl kurguladığı biçimiyle hayat bulmuş oldu.

Oscar Wilde, kendisini romandaki Basil Hallward karakte­riyle özdeşleştirdiğini, ancak aslında Dorian olmak istediğini söylemiş, Belki başka çağlarda, diye de eklemiştir. Yaşadı­ğı çağda zulüm gören ve ahlak bozukluğundan hapse atı­lan Wilde'ın gotik öğeler taşıyan büyüleyici romanı Dorian Gray'in Portresi, bugün nihayet özgün hali ve Ülker İnce'nin, Dünya Kitap dergisi, 2014 Yılın Çeviri Kitabı Ödülünü alan Türkçesiyle okurların karşısına çıkıyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ubeydullah Arslan

Satış

% 50
indirim
10.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 10.00
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim