Detaylar

Kategori İslam
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 60.00
Format Kitap
Barkod 9786052107638
Yayın Tarihi 2020-05-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 190
Kapak Karton
Kağıt Şamua
Boyut 135 X 210

Müslüman Ebeveynin El Kitabı

MÜSLÜMAN EBEVEYNİN EL KİTABI
Modern dünyanın kirli hileleri karşısında evlatlarımızı günahtan, hatadan ve kötü davranışlardan koruma yolunda rehber olması ümidiyle hazırlanan bu kitap, çocuk terbiyesi konusunda gafil kaldığımız birçok konuya deliller ışığında açıklık getirerek ideal terbiye yolunda bilinçlendirmektedir.
Eser; Kur’an’dan, sahih hadislerden, selefin seçkin imamlarının sözlerinden, “deliller ve yaşanmış ibretlik anılar” üzerinden çocuk terbiyesini işlemekte olup her ebeveynin sevip okuyabileceği bir el kitabı olarak hazırlanmıştır.
Ey dost! Bil ki çocuk terbiyesi fuzulî bir iş değildir. Terbiye hem ebeveynin hem de çocuğun dünya ve ahiret saadeti için vaciptir. Zira salih ebeveyn, salih çocuğun habercisidir. Kur’an; bireyi, aileyi, aile içi terbiyeyi, eğitimi, iyiliği yaşatmayı ve kötülükten sakınmayı emreder: “Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun.” (Tahrim, 6)
Ey anne-babalar, uyanın, kafanızı kaldırın, evlatlarınızı bekleyen günahları/günahkârları görüp tuzaklara karşı önlem alın. Evlatlarınız için duymanız gereken mesuliyetinizi hatırlayın!
“Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz Sen duayı hakkıyla işitensin.” (Al-i İmran, 38)

Emeği Geçenler

Yazar   : Ubeydullah Arslan

Satış

% 50
indirim
30.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 30.00

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim