Detaylar

Kategori Akîde
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 90.00
Format Kitap
Barkod 9789758810239
Yayın Tarihi 2013-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 304
Kapak Karton
Kağıt Ivory
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Kitabu't-Tevhid

Kitabud-Tevhid; müceddid, İmam Muhammed b.Abdulvahhabın tevhid konusunda yazılmış en büyük, en faydalı ve en değerli eseridir.

Müellif, bu eserinde; tevhidi, tevhidin faziletlerini, tevhidin zıddı olan büyük şirki, tevhidin vacib kemalini götüren küçük şirki, bidatleri, tevhidin usullerini, kısaca tevhid konusunu bütün veçheleriyle ve ana hatlarıyla anlatmıştır. Ayrıca tevhidî ibadete, isim ve sıfatlara ve Allahı birlemeye özel vurgu yapmıştır. Her bölümde tevhidin bir yönü ayet ve hadislerle delillendirmiştir. İşte bundan dolayı bu kitap herkesin okuması gereken bir eserdir. Çünkü bu kitabı hakkıyla anlayan, tevhidi ana çizgileriyle anlamış demektir. Ana çizgileriyle anlayıp onu uygulayan da kurtulmuş olur.
Elinizdeki bu eserin büyük bir zenginliği daha vardır: Kitabın gizli kalan, anlaşılamayan kısımları, yine büyük bir âlim olan Abdurrahman b. Nasır es-Sâdi tarafından şerhedilmiş/açıklanmıştır.

İşte bütün bunlardan dolayı; güzel, akıcı ve sade bir dille yazılmış olan bu eser; tevhid konusunda her zaman başvurulması gereken bir kaynak hüviyeti kazanmıştır

Emeği Geçenler

Yazar   : Muhammed Bin Süleyman Et-temimi
Çevirmen   : Ahmet İhsan Dündar

Etiketler

Çok Satanlar

Satış

% 50
indirim
45.00
Liste Fiyatı : 90.00
Kazancınız : 45.00

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim