Detaylar

Kategori Akîde
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 220.00
Format Kitap
Barkod 9789758810819
Yayın Tarihi 2019-04-11
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 616
Kapak Ciltli
Kağıt Ivory
Boyut 170 X 240
Basım Yeri İstanbul

İmam Ebû Hanîfe'nin İtikat Esasları (Ciltli)

Ayet ve hadislere göre Allah ve Rasûlünün emirlerine uymak farzdır. Allah Rasûlünün sünnetine sarılıp amel ettiğimiz gibi Raşid halifelere uymak da vaciptir.
Allah Rasûlünün üç asrı tezkiye ettiğini görüyoruz. Bu asırlar; sahabileri, tabiîni, dört mezheb imamını, hatta Sünen sahiplerini (Buharî, Müslim, Ebû Davûd, Tirmizî, Nesaî, İbn Mace ve diğerleri ) bağrından çıkarmış asırlardır.
Bu sebeple bütün işlerde, özellikle akideye ilişkin meselelerde o güzide şahsiyetlerin hak yoluna tâbi olmak vaciptir. Çünkü onlar derece derece saadet asrına yakın olan şahsiyetlerdir ve ilk kaynaktan beslenmişlerdir. Bunlar dururken Nübüvvet pınarını terk edilip de aklını naklin önüne alan mantıkçı, felsefeci ve kelamcıların peşinden gitmek nasıl caiz olabilir? Bütün bu gruplar, dini yozlaştırmış ve içinden çıkılmaz bir hale getirmişlerdir.
Elinizdeki bu kitap ise Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin övdüğü bu çağda yaşayan, dört mezheb imamından Müslümanların en çok rağbet ettiği İmam Ebû Hanîfenin itikat esaslarını konu edinmektedir. Kuran ve Sünneti temel esas olarak kabul eden, karşılaştığı herhangi bir konuyla ilgili olarak Kuran ve Sünnetten bir delil bulduğunda onu kabul eden, bulamazsa selef-i salihînin görüşlerine itibar eden ve fıkıhta kendisine uyduğumuz bu müstesna şahsiyete itikatta da uymamız elbette çok daha evladır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Muhammed El-Humeyyis
Çevirmen   : Ahmet İyibildiren, Mustafa Öztürk

Satış

% 50
indirim
110.00
Liste Fiyatı : 220.00
Kazancınız : 110.00

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim