Menu 0

  Esmau'l-Husna konusu; bu konu hakkında yazılan eserlerin ve bu konuda yazanların çok olmasına rağmen, hakkını vererek yazılmaya ve ehl-i sünnet çizgisinde incelenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden de elinizdeki eserin yayınlanmasına yayınevimizin heyeti tarafından karar verilmiştir.
  Ayrıca bu eserin yayınlanmasının bir sebebi de yazarıdır. Çünkü müellif, bu konuların vâkıfı olan usta bir kalem, Allah'ın güzel isimlerini yaşayarak hayatında uygulayan Rabbanî bir alim ve tüm eserleri ehl-i sünnet çizgisinde olan başarılı bir yazardır. Bu da eserin kalitesini artıran önemli bir değerdir.
  Esere gelince; Dört bölümden oluşan eserin üçüncü bölümünde Allah teala'nın isimleri anlatılmaktadır.
  Her ismin naslarda kaç kere geçtiği, geçtiği ayetler ve hadisler ile sözlük anlamı belirtilmekte, Allah Teala için anlamı vurgulanmaktadır. Ardından bu ismin etkileri ve faydaları beyan edilmektedir. Daha sonra da diğer isimlerle birlikte kullanıldığında ne anlama geldiği ve ne faydalar taşıdığı zikredilmektedir.
  Bu izahlar sırasında yine ehl-i sünnet çizgisinin dışına çıkmayan büyük alimlerden alıntılar yapılarak konunun anlatımı daha da güçlendirilmektedir.
  Bütün bu değerlendirmeler ışığında yayınladığımız, tercüme, tashih, Arapça kontrol ve son okuma aşamalarında tekrar tekrar gözden geçirdiğimiz bu kaliteli eserin yazana, yayınlayana, okuyana, okutana ve buradan aldığı bilgilerle etrafına ışık saçanlara hayırlı olması dileğiyle...

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786055387991
  Yayın Tarihi :2021-01-09
  Yayın Dili :Türkçe
  Orjinal Adı :Esmaul Hüsna (Büyük Boy); Onunla Allaha Dua Edin
  Baskı Sayısı :2.Baskı
  Sayfa Sayısı :864
  Kapak :Ciltli
  Kağıt :Ivory
  Boyut :170 X 240
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil
  Çevirmen   : Ahmet İhsan Dündar
  Bu üründen 7 adet satılmıştır.
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler
  Yurtdışı siparişleriniz için Whatsapp hattımız ile irtibata geçebilirsiniz! (507) 286 1414