Detaylar

Kategori Akîde
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 90.00
Format Kitap
Barkod 9786055387990
Yayın Tarihi 0000-00-00
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Boyut 135 X 195

Esmau'l Husna (Muhtasar); Yüce Allah'ın En Güzel İsimleri

Esmau'l-Hüsna/Allah'ın en güzel isimleriniehl-i sünnet çizgisinde özetleyen bu eserde; Allah'ın güzel isimleri sınıflandırılarak 9 başlık altında incelenmektedir. Mesela, sevgi, korku, ümit oluşmasını sağlayan isimleri, kullukla ilgili isimleri vs...
Allah'ın güzel isimlerini yaşayarak hayatına uygulayan Rabbanî bir alim olan yazar, tüm eserlerinde olduğu gibi bu eserinde de kalemini konuşturmuş ve kaliteli bir eser meydana getirmiştir.
Allah Teala'nın isimlerinin anlatıldığı bu eserde isimler, okuyucuların zihninde daha iyi yer edebilmesi için kısa kısa ve vurgulu bir şekilde izah edilmektedir.
Her ismin naslarda geçtiği ayetler ve hadislerden örnekler verilmekte, anlamı belirtilmekte, Allah Teala için anlamı vurgulanmaktadır. Ardından bu ismin etkileri ve faydaları beyan edilmektedir. Daha sonra da diğer isimlerle birlikte kullanıldığında ne anlama geldiği ve ne faydalar taşıdığı beyan edilmektedir.
Bütün bu değerlendirmeler ışığında yayınladığımız, tercüme, tashih, Arapça kontrol ve son okuma aşamalarında tekrar tekrar gözden geçirdiğimiz bu kaliteli eserin yazana, yayınlayana, okuyana, okutana ve buradan aldığı bilgilerle etrafına ışık saçanlara hayırlı olması dileğiyle...

Satış

% 50
indirim
45.00
Liste Fiyatı : 90.00
Kazancınız : 45.00

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim