Detaylar

Kategori Akîde
Yayıncı Guraba Yayınları
Liste Fiyatı 160.00
Format Kitap
Barkod 9789748810850
Yayın Tarihi 2019-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Ciltli
Kağıt Ivory
Boyut 170 X 240

el-Akidetu'l Vasitiyye

Şüphesiz ki Şeyhulislam İbn Teymiyye'nin te'lif ettiği el-Akîdetu'l-Vâsıtıyye, ehl-i sünnet ve'l-cemaat akîdesini dile getiren eserler arasında anlaşılması en kolay; ifadeleri en açık, delil getirmesi en doğru ve söz dizisi de en kısa olanlardandır.
Bu akîde, yazıldığından bugüne kadar Müslümanlar arasında büyük bir kabule mazhar olmuştur. İlim talebeleri ve incelemelerde bulunanlar bunu büyük bir beğeniyle karşılamış, incelemiş, sonra da okutmuşlardır. Ardı ardına nesiller bu akîde metnini ezberlemişlerdir.
Gerçekten de bu akîde metni, başta dört büyük mezheb imamı (İmam Ebû Hanîfe, İmam Malik, İmam Şafiî, İmam Ahmed) olmak üzere ehl-i sünnet ve'l-cemaat imamlarının akîdesine dair yazılmış en kapsamlı ve en özgün eserlerdendir. Lafızları oldukça kısa ve ibareleri oldukça dikkatli seçilmiştir.
Elinizdeki kitap, Mısır'ın Ezherli büyük âlimi Prof. Dr. Halil Herrâs tarafından el-Akîdetu'l-Vâsıtıyye üzerine yapılan en kısa, en sade ve en güzel şerh olduğu için seçilmiş ve beğeninize sunulmuştur.

Emeği Geçenler

Yazar   : İbn-i Teymiyye
Çevirmen   : Beşir Ersaysoy

Satış

% 50
indirim
80.00
Liste Fiyatı : 160.00
Kazancınız : 80.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.