Menu 0

  “İstiğfarla birlikte büyük günah kalmaz (silinir), ısrarla birlikte de küçük günah kalmaz (büyük olur).”

  BÜYÜK GÜNAHLAR

  Günümüzde insanlar günahları hafife aldığı, Allah’tan korkmadığı ve hiç çekinmeden günahlara daldığı için günahlar, isyanlar ve kötülükler çoğaldı, kapıları ardına kadar açıldı, onlara götüren yollar çeşitlendi, ahlaksızlık ve fesat tüccarları da her yere yayıldı.
  Bütün bu gelişmelerden dolayı emr-i bi'l-ma'ruf ve nehy-i ani'l-münker (iyiliği emredip kötülükten sakındırma) görevimizi yerine getirmek amacıyla büyük âlim İmam Zehebî rahimehullah’ın, ünü ufukları aşmış, Allah’ın takdiriyle tüm dünyaya yayılıp kabule mazhar olmuş ve bu alanda telif edilmiş en güzel eserlerden biri olan el-Kebâir / Büyük Günahlar adlı değerli eserini yayınlıyoruz.
  Müellif, eserinde, Kur’an-ı Kerim’de ve sünnet-i mutahharada, hakkında vaîd (tehdit ve uyarı) gelmiş olan büyük günahlara yer vermiştir. Önce büyük günahı zikretmiş, ardından onunla ilgili Kur’an ayetlerine ve hadislere yer vermiştir.
  Halkımıza daha da yararlı olması için Abdullah Yolcu hocamız; eserin hem tahkikini/tahricini yapmış hem anlaşılması zor yerleri şerh etmiş hem de her başlık altında o günah hakkında kapsamlı açıklamalar yapmıştır.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786052107683
  Yayın Tarihi :2020-01-17
  Yayın Dili :Türkçe
  Orjinal Adı :Büyük Günahlar
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :424
  Kapak :Ciltli
  Kağıt :Ivory
  Boyut :165 X 240
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : İmam Ez-Zehebi
  Çevirmen   : Mustafa Öztürk
  Bu üründen 3 adet satılmıştır.
  İlgili Eserler
  Yurtdışı siparişleriniz için Whatsapp hattımız ile irtibata geçebilirsiniz! (507) 286 1414