Menu 0

  Muhabbetullah

  Sevgi konusunda eski ümmetlerden, felsefeye meyledenlerden ve aykırı yollara gidenlerden bazıları hakikî sevgiden sapmışlardır. Ya da sevginin hakikatini anlamamışlar veya yanlış anlamışlardır.
  Ki ehl-i sünnet ve’l-cemaat’in orta yolunun dışına çıkıp ifrata-tefrite sapanlarla (bidatçilerin tüm çeşitleriyle, Müşrikler, Mutezile, Kaderiyye, Mürcie gibi fırkalarla, yoldan çıkmış tasavvufçularla, İslam devletini yıkmak isteyenlerle) cihad da dahil mücadele eden Rabbanî âlim İbn Teymiyye rahimehullah; bu eserinde; kul ile Allah arasındaki sevginin, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’den gelen sevginin, nübüvvet medresesinden, ashab-ı kiramdan ve selef-i salihînden gelen sevginin hakikatini anlatıyor. Sevginin ne olduğunu, gerçek sevgiyi, sevgi türlerini, sevginin aşamalarını, sevginin ifrat ve tefridinin neler olduğunu ve bu ifrat ve tefridin ne gibi sonuçlara yol açtığını anlatıyor.
  Sevginin, olması gereken mutedil/vasat yolunun ehl-i sünnet ve’l-cemaatin yolu olduğunu ispat eden bu eser; hiç şüphesiz Allah sevgisi/muhabbetullah konusunda yazılmış en değerli eserlerden biri sayılır.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786055387723
  Yayın Tarihi :2015-11-26
  Yayın Dili :Türkçe
  Orjinal Adı :Allah Sevgisi; Muhabbetullah
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :128
  Kapak :Karton
  Kağıt :Ivory
  Boyut :135 X 195
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : İbn-i Teymiyye
  Çevirmen   : Mehmet Akıncı
  Yazar   : Şeyhu'l Islam İbn Teymiyye
  Bu üründen 7 adet satılmıştır.
  İlgili Eserler
  Yurtdışı siparişleriniz için Whatsapp hattımız ile irtibata geçebilirsiniz! (507) 286 1414