Menu 0

  Şüphesiz ki Şeyhulislam İbn Teymiyye'nin te'lif ettiği el-Akîdetu'l-Vâsıtıyye, ehl-i sünnet ve'l-cemaat akîdesini dile getiren eserler arasında anlaşılması en kolay; ifadeleri en açık, delil getirmesi en doğru ve söz dizisi de en kısa olanlardandır.
  Bu akîde, yazıldığından bugüne kadar Müslümanlar arasında büyük bir kabule mazhar olmuştur. İlim talebeleri ve incelemelerde bulunanlar bunu büyük bir beğeniyle karşılamış, incelemiş, sonra da okutmuşlardır. Ardı ardına nesiller bu akîde metnini ezberlemişlerdir.
  Gerçekten de bu akîde metni, başta dört büyük mezheb imamı (İmam Ebû Hanîfe, İmam Malik, İmam Şafiî, İmam Ahmed) olmak üzere ehl-i sünnet ve'l-cemaat imamlarının akîdesine dair yazılmış en kapsamlı ve en özgün eserlerdendir. Lafızları oldukça kısa ve ibareleri oldukça dikkatli seçilmiştir.
  Elinizdeki kitap, Mısır'ın Ezherli büyük âlimi Prof. Dr. Halil Herrâs tarafından el-Akîdetu'l-Vâsıtıyye üzerine yapılan en kısa, en sade ve en güzel şerh olduğu için seçilmiş ve beğeninize sunulmuştur.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9789748810850
  Yayın Tarihi :2019-01-01
  Yayın Dili :Türkçe
  Orjinal Adı :Akidetul Vasıtiyye;Şeyh Halil Herras Şerhi
  Baskı Sayısı :4.Baskı
  Sayfa Sayısı :400
  Kapak :Ciltli
  Kağıt :Ivory
  Boyut :170 X 240
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : İbn-i Teymiyye
  Yazar   : Muhammed Halîl Herrâs
  Çevirmen   : Beşir Ersaysoy
  Bu üründen 8 adet satılmıştır.
  İlgili Eserler
  Yurtdışı siparişleriniz için Whatsapp hattımız ile irtibata geçebilirsiniz! (507) 286 1414